POWIAT SIEMIATYCKI GRA Z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY – ILUMINACJA NA STAROSTWIE

Od soboty 11 stycznia prze kilka dni na siemiatyckim starostwie będzie wyświetlana iluminacja – kilkunastometrowe serduszko WOŚP...dzięki powiatowi na pewno będzie to największe serce w Siemiatyczach, Podlasiu, a kto wie może i w Polsce!

Powiat Siemiatycki włączy się w akcję  charytatywną na rzecz 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przekazaliśmy materiały promocyjne na “licytację”, którą przeprowadzi w najbliższą niedzielę, 12 stycznia siemiatycki sztab WOŚP w budynku SOK przy ulicy Zaszkolnej. Początek imprezy o godz. 15.00, a “Licytacja” planowana o godz. 16.10 i 18.00.

12 stycznia na ulicach Siemiatycz pojawią się wolontariusze siemiatyckiego sztabu, którzy będą kwestować do puszek na rzecz Fundacji WOŚP. W tym roku WOŚP zbiera fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń  dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju  operacji.
Do “wylicytowania” będą powiatowe: kubki z motywem – legendy – Opowieści przewodnickiej o powstaniu Siemiatycz, kalendarze ścienne i biurowe, parasolki…

Warto przypomnieć iż WOŚP na przestrzeni lat kupiła nowoczesne łóżka i szafki przyłóżkowe dla szpitala powiatowego w Siemiatyczach (oddział dziecięcy i Zakład Opiekuńczo Leczniczy w Bacikach Średnich) oraz różnego rodzaju sprzęt medyczny.

Dotychczas WOŚP przekazała sprzęt dla SP ZOZ Siemiatycze na kwotę ponad pół miliona złotych.

Motywem przewodnim tegorocznego, 28. finału WOŚP jest „Wiatr w żagle” –  dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w  dziecięcej medycynie zabiegowej.
https://www.siemiatycze.pl/news,751,wosp-kupila-nowe-lozka-na-oddzial-dzieciecy-siemiatyckiego-szpitala.html
https://www.siemiatycze.pl/news,1076,kolorowe-lozka-i-nowoczesna-aparatura-od-wosp-dla-siemiatyckiej-pediatrii.html
https://www.siemiatycze.pl/news,1101,od-dzis-nowe-lozeczka-od-wosp-sluza-najmlodszym-pacjentom-w-siemiatyczach-i-bacikach-srednich.html