“PATER FIRMA” ZAKUPI DLA SIEMIATYCKIEGO SZPITALA POWIATOWEGO NOWOCZESNE RESPIRATORY!

Siemiatycki szpital nie prosił o pomoc prywatnych przedsiębiorców, a oni sami chcą pomagać i wspierają placówkę. Właścicielka firmy Pani Elżbieta Daniluk działającej na lokalnym rynku zadeklarowała sfinansowanie w całości zakupu dwóch wysokiej klasy respiratorów. Urządzenia warte ponad 170 tys. zł już zostały zamówione dla szpitala. Będą to supernowoczesne szwajcarskie respiratory marki „HAMILTON” model C6.

Respirator HAMILTON C6 wykorzystywany jest do wentylacji na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla pacjentów dorosłych i pediatrycznych, może również służyć do wentylacji wcześniaków i noworodków.

– To ogromna pomoc dla naszej jednostki – mówi dyrektor szpitala Andrzej Szewczuk – Pani Elżbieta Daniluk już wielokrotnie wspierała nasz szpital, a chociaż tym razem pomoc jest wyjątkowa, to nie jest zaskoczeniem dla osób znających dotychczasowe zaangażowanie rodziny i firmy we wspieranie społeczeństwa. Wiemy, że taki sprzęt bardzo się przyda nie tylko w czasie epidemii, ale będzie służył naszym pacjentom – mieszkańcom powiatu przez wiele lat.

POMAGAJĄ TEŻ I INNI…

Dyrektor zwraca uwagę na budującą postawę mieszkańców powiatu siemiatyckiego i lokalnych firm, które w różny sposób wspierają siemiatycki szpital. Respiratory, które trafią do szpitala to bardzo ważne i potrzebne urządzenia, ale szpital ma też wsparcie w postaci maseczek ochronnych, których szycie organizuje Siemiatyckie Konsorcjum Inicjatyw Gospodarczych wraz z Kołami Łowieckimi, także mieszkańcy przekazują placówce środki ochrony osobistej.

JESTEŚCIE WSPANIALI!

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE DLA

SIEMIATYCKIEGO SZPITALA POWIATOWEGO I OGROMNE SERCE!!!