AKCJA #SADZIMY LAS RÓWNIEŻ W POWIECIE SIEMIATYCKIM – ODBIERZ DARMOWĄ SADZONKĘ OD NADLEŚNICTWA NURZEC

Powiat Siemiatycki wspólnie z Nadleśnictwem Nurzec zaprasza wszystkich do udziału w ogólnopolskiej akcji #sadziMy las.
Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo.
Można przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadzić własne drzewko! Sadzonki będą rozdawane przez leśników z Nadleśnictwa Nurzec 18 września  pod siemiatyckim starostwem w godz. 9.00 – 15.00 (lub do wyczerpania zapasów).  Do akcji może przyłączyć się każdy, nawet osoby, które nigdy nie posadziły jeszcze żadnego drzewa. Leśnicy wytłumaczą jak należy prawidłowo zasadzić sadzonkę i o nią zadbać.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.