Nowy asfalt na powiatówce od Krynek Soboli do Makark

Trwają prace przy kładzeniu nowej nawierzchni asfaltowej na drodze powiatowej Kłopoty Stanisławy – Makarki – Grodzisk (na odcinku od Krynek Soboli do Makark). Dzięki temu przedsięwzięciu kierowcy będą mogli jeździć po nowym dywaniku asfaltowym na odcinku o długości ponad 4,1 km. To kolejna inwestycja realizowana przez Powiat Siemiatycki wspólnie z samorządem gminnym.

Na przedmiotowej drodze w ramach remontu przewidziano między innymi: położenie nowej nawierzchni asfaltowej, wykonanie poboczy z kruszywa naturalnego, remont 3 przepustów drogowych, wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

Termin zakończenia prac  to 15 sierpnia 2021 roku. Remontem na zlecenie Powiatu Siemiatyckiego zajmuje się P.W “Wikrusz”z Miedznej.

Całkowita wartość robót budowlanych wynosi ponad 1 milion 390 tys. złotych. Połowę kosztów inwestycji stanowi pozyskane przez Powiat Siemiatycki dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a pozostała kwota zostanie sfinansowana z budżetów: Powiatu Siemiatyckiego i Gminy Grodzisk (solidarnie po 25%).