Rezonans magnetyczny w siemiatyckim szpitalu coraz bliżej! Umowa podpisana.

Jeszcze w tym roku, siemiatycki szpital powiatowy wzbogaci się o rezonans magnetyczny za ponad 4 miliony 200 tys. złotych, którego nigdy w Siemiatyczach nie było. Dzisiaj w siemiatyckim starostwie Dyrektor SP ZOZ Siemiatycze Andrzej Szewczuk wraz z przedstawicielem firmy K&P Medical Group z Warszawy, w obecności Starosty Marka Bobla, podpisał umowę na wykonanie prac i instalację nowoczesnego urządzenia medycznego marki Siemens.

Prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Termin wykonania zadania strony określiły do 24 grudnia 2021 roku. Pieniądze na ten cel pochodzą z pozyskanej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Jak zapowiedziano, dyrekcja szpitala będzie się starać o kontrakt na badania rezonansem w ramach NFZ. Precyzyjna diagnostyka będzie służyć ratowaniu zdrowia i życia nie tylko mieszkańców naszego powiatu.

Rezonans magnetyczny posiadają nieliczne szpitale powiatowe w kraju i w województwie podlaskim. Pracownia rezonansu magnetycznego będzie funkcjonowała w nowym szpitalnym “skrzydle”, które zostało oddane do użytku w połowie września.

Rezonans magnetyczny jest obecnie najlepszym narzędziem diagnostyki obrazowej, pozwala w sposób nieinwazyjny zbadać wszystkie wewnętrzne, anatomiczne struktury organizmu – np. kości, tkanki miękkie, mózg, serce. Dodatkowo jest to bardzo bezpieczne badanie, co jeszcze zwiększa jego użyteczność, zwłaszcza w obszarze ortopedii i traumatologii.