Ruszyły zapisy do biegu “Tropem Wilczym” w powiecie siemiatyckim!

W niedzielę, 6 marca w całej Polsce i po raz piąty w Powiecie Siemiatyckim odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – “Tropem Wilczym”, organizowany przez Fundację Wolność i Demokracja. Partnerem lokalnym biegu jest Powiat Siemiatycki i Gmina Perlejewo.

Prosimy wpisać sobie datę 6 marca w sportowy kalendarz. Właśnie tego dnia odbędzie się kolejny bieg upamiętniający bohaterstwo Żołnierzy Wyklętych. Bieg wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze będzie okazja zdobycia trzeciej, ostatniej części medalu, który będzie można po trzech edycjach złączyć w całość. Po drugie jest to jubileuszowa, 10. edycja biegu ogólnopolskiego Tropem Wilczym. Spodziewać się możemy więc wyjątkowych pakietów startowych oraz nowych unikatowych koszulek z wizerunkami Armii Niezłomnych.

Przygotowaliśmy dla Państwa 150 pakietów startowych – do wyboru bieg pamięci na dystansie 1963 metrów lub bieg główny na 5km (trasa Perlejewo – Granne) oraz marsz (nordic walking) na dystansie 1963 metrów.

Zapraszamy do uczestnictwa w biegu “TROPEM WILCZYM” na terenie Podlasia Nadbużańskiego, w miejscu jednej z największych potyczek (Miodusy Pokrzywne) żołnierzy niezłomnych w powojennej historii Polski.

Do pobrania: zgłoszenie_2022_tropemoświadczenie rodzicaregulamin2022

ZGŁOSZENIA drogą mailową (na adres promocja@siemiatycze.pl) oraz osobiście w biurze zawodów (ul. Leg. Piłsudskiego 3, p. 120, Siemiatycze) do wyczerpania limitu miejsc startowych. Uwaga osoby niepełnoletnie dodatkowo dostarczają oświadczenie rodzica lub innego opiekuna prawnego o zdolności dziecka do udziału w biegu.

PLANOWANY PROGRAM BIEGU 6 marca (niedziela)

godz. 10.30 -12.00 – zapisy i weryfikacja zawodników (miejsce remiza OSP Perlejewo).

godz. 13.00 –start biegu na 5.000m

godz. 13.15-start biegu głównego na 1.963 m

godz. 14.00 –zakończenie biegu


TRASY BIEG

Trasa I (BIEGU I MARSZU): dystans 1963m –Nowe Granne-Granne. Dystans biegu głównego związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego Józefa Franczaka ps. „Lalek”. Trasa nie posiada atestu PZLA, nawierzchnia asfaltowa.

Trasa II: dystans 5000m. – Perlejewo -Granne. Trasa nie posiada atestu PZLA, nawierzchnia asfaltowa.


DODATKOWE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAĆ

POD NUMEREM TEL. (85) 65 66 526