Dzień Nurca 2022 – nowe wozy strażackie i posterunek policji

W sobotę, 30 lipca w Nurcu Stacji odbył się po raz kolejny „Dzień Nurca” – święto gminy i jej mieszkańców. Wystąpiły lokalne zespoły – Tęcza i Niezabudki oraz zaproszeni goście. Ważnym punktem festynu było poświęcenie i prezentacja wozów strażackich oraz przekazanie do użytkowania nowego posterunku policji .

W wydarzeniu tym wraz z wójtem gminy Nurzec Stacja Piotrem Jaszczukiem i strażakami z terenu gminy, uczestniczyli poseł na sejm RP Jarosław Zieliński, starosta siemiatycki Marek Bobel, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Siemiatyczach mł. bryg. Sylwester Uściniak, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach mł. Insp. Adam Mojsa, samorządowcy, strażacy, policjanci i goście.

Do strażaków ochotników z gminy Nurzec Stacja trafiły dwa nowe wozy – bojowy i techniczny. Jeden zakupiono ze środków transgranicznych, drugi dzięki temu, że gmina zwyciężyła w powiecie siemiatyckim w konkursie „Odporna gmina”, czyli konkursie dotyczącym szczepień przeciwko Covid 19. Pojazdy poświecili ks. Piotr Klejzerowicz, proboszcz parafii w Nurcu Stacji i ks. Wiaczesław Domaracki, proboszcz parafii prawosławnej w Żerczycach.
fot: podlasie24.pl
Po poświęceniu i oficjalnym przekazaniu wozów strażackich przyszedł czas na ukłon w stronę kolejnej formacji mundurowej. Poświecono i przekazano do użytkowana nowy posterunek policji. To już kolejna nowa siedziba policji w powiecie siemiatyckim. Pierwsi taki obiekt zyskali mundurowi w Grodzisku. Przed tygodniem nową siedzibę Posterunku Policji oddano do użytku w Drohiczynie przy okazji Powiatowego Święta Policji, teraz nowoczesną siedzibę ma też Policja w Nurcu Stacji. Po poświeceniu budynku można było zwiedzić obiekt.
 
fot: podlasie24.pl
fot: podlasie24.pl
Kolejnym równie ważnym momentem było odznaczenie najbardziej zasłużonych strażaków z gminy Nurzec Staja. Wręczono złote, srebrne i brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa, Medale „Za wysługę lat” oraz odznaczenia „Wzorowy Strażak”.

fot: podlasie24.pl

Źródło: Podlasie24

Obszerny materiał zdjęciowy znajdą Państwo pod adresem PODLASIE24.PL