W siemiatyckim szpitalu powstaje nowoczesny oddział ortopedii!

grafika oddział ortopedii

Siemiatycki SP ZOZ prowadzi przebudowę kolejnych pomieszczeń i unowocześnianie udzielanych pacjentom świadczeń zdrowotnych. Aktualnie realizowany jest  projekt, który zakłada przebudowę pomieszczeń między innymi po dawnej sterylizatorni na potrzeby nowoczesnego oddziału ortopedycznego! O pieniądze na utworzenie i kompleksowe wyposażenie oddziału zabiegał Starosta Marek Bobel wraz z Andrzejem Szewczukiem – dyrektorem siemiatyckiego szpitala. W ramach swojej działalności oddział urazowo-ortopedyczny będzie oferował pacjentom najnowocześniejsze metody leczenia schorzeń narządu ruchu oraz kompleksową opiekę. Dzięki inwestycji – jeszcze w tym roku pacjenci będą mogli wracać do zdrowia w wyjątkowo dobrych warunkach.

budowa oddziału ortopedii w siemiatyckim szpitalu

Nowoczesne sale z łazienkami, przestrzenne wnętrza, komfortowe i bezpieczne warunki dla pacjentów i personelu medycznego, wysoki standard wyposażenia medycznego – taki właśnie będzie oddział ortopedii w siemiatyckim szpitalu.

oddział ortopedii budowa w siemiatyczach

W ramach projektu szpital zakupił i zainstalował rezonans magnetyczny, który już służy pacjentom. W trakcie budowy jest również „Szpital jednego dnia”. Koszt całej inwestycji wynosi ponad 6 milionów złotych z czego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to kwota ponad 3,7 miliona złotych. Prace na zlecenie SP ZOZ Siemiatycze wykonuje białostocka spółka „Versamed”.