Powiat siemiatycki nie zwalnia tempa! Rusza realizacja kolejnej inwestycji

umowa droga twarogi wypychy

Powiat Siemiatycki nie zwalnia tempa! Rusza realizacja kolejnej inwestycji drogowej pn. „Przebudowa drogi gminnej publicznej Perlejewo – Twarogi Lackie – Żale” na odc. od drogi wojewódzkiej 690 w kierunku miejscowości Twarogi Wypychy. Starosta Marek Bobel i Wicestarosta Sylwester Zgierun podpisali umowę z Przedsiębiorstwem Transportowo Usługowym „Anna” Marek Tarasiuk, które będzie odpowiedzialne za realizację prac budowlanych.

umowa przebudowa drogi twarogi wypychy

W ramach zawartej umowy powiat zainwestuje blisko 5 milionów złotych, by jeszcze w tym roku przedsiębiorstwo wybudowało ponad 1,5 km nowej drogi asfaltowej na terenie gminy Perlejewo. Co najważniejsze powiat dzięki operatywności na realizację inwestycji z własnego budżetu nie wyda nawet złotówki, gdyż zadanie w 100% będzie realizowane z pieniędzy unijnych. Zgodnie z umową wykonawca ma 6 miesięcy na realizację inwestycji.

Inwestycja będzie realizowana w ramach operacji pn. „Scalenia gruntów na obszarze Gminy Perlejewo” w zakresie obiektu scaleniowego „Twarogi i inne” oraz „Miodusy i inne” w ramach działania „Inwestycje w środki trwałe” poddziałanie „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” operacja typu: „Scalanie gruntów” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.