Powiat siemiatycki przekazał karetkę na Ukrainę

karetka na ukrainę

Zarząd Powiatu Siemiatyckiego wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie przez SP ZOZ Siemiatycze używanego ambulansu marki Mercedes na rzecz Powiatu Czerownogradzkiego na Ukrainie. Wysłużony ambulans, który przez ponad 12 lat służył mieszkańcom powiatu siemiatyckiego trafi teraz tam, gdzie jest znacznie bardziej potrzebny. Dziś karetkę odebrał Starosta Czerwonogradzki Andrzej Porycki, który podziękował za cenną pomoc udzielaną mieszkańcom powiatu.

przekazanie karetki na ukrainę

Marek Bobel, Starosta Siemiatycki, przekazując symboliczny dokument i kluczyki, życzył aby ta karetka służyła do ratowania zdrowia i życia nie tylko mieszkańców Powiatu Czerwonogradzkiego, ale wszystkich potrzebujących na Ukrainie.

Nie możemy pozostawać obojętni wobec tak wielkiej tragedii, jaka dotyka Ukrainę. Oni codziennie przelewają krew i poświęcają swoje życie broniąc również naszej suwerenności – mówił Starosta Marek Bobel. – Ta karetka to mały dar od powiatu siemiatyckiego, który może uczynić wielkie rzeczy tam, gdzie jest teraz najbardziej potrzebny.

kaeretka przekazanie na ukrainę

Warto przypomnieć iż w maju 2022 roku została podpisana umowa partnerska pomiędzy Powiatem Siemiatyckim i Czerwonogradzkim na Ukrainie.

przekazanie karetki na ukrainę