INWESTYCJA ZA BLISKO 8 MILIONÓW ZŁOTYCH W SIEMIATYCZACH! TO JUŻ PEWNE – POWSTANIE ŚCIEŻKA PIESZO – ROWEROWA!

Dziś w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku otwarto oferty dotyczące przetargu na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo rowerowej od Siemiatycz do Czartajewa, która będzie budowana wzdłuż ulicy Ciechanowieckiej i Białostockiej – o długości 2 km 840 metrów. O budowie ścieżki pieszo – rowerowej, mówiło się od lat. Dziś już wiadomo, że trasa dla pieszych i rowerzystów powstanie!

W otwarciu ofert w GDDKIA uczestniczył Wicestarosta Marek Bobel, który zabiegał o tę inwestycję od wielu miesięcy.

Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze również z drogą wojewódzką 690 w kierunku Ciechanowca. Inwestycja będzie możliwa dzięki rządowemu wsparciu (w 100% finansowana z budżetu państwa – bez konieczności udziału któregokolwiek z samorządów)!

Wiemy iż do przetargu przystąpiły: “Unibep” z Bielska Podlaskiego, “Maksbud” z Bielska Podlaskiego oraz Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego i „ALTOR” z Mińska Mazowieckiego.

Najtańszą ofertę zaproponowała firma “Maksbud” z Bielska Podlaskiego – kwota 7 milionów 736 tys. zł (poniżej kosztorysu GDDKiA). Firma zadeklarowała iż zaprojektuje i wybuduje siemiatycką ścieżkę do końca listopada 2021 roku.

Ścieżka rozpocznie swój bieg – na wysokości skrzyżowania ulicy Ciechanowieckiej z ulicą Lewandowskiego (przy stacji paliw “Circle K” i na wysokości kaplicy Św. Anny) wzdłuż ogródków działkowych przy dawnym POM-ie i dalej poprowadzi nas ulicą Ciechanowiecką (obok stacji paliw “Żerpol”, sklepu “Media Expert”) aż do drogi wojewódzkiej Siemiatycze – Ciechanowiec i do Czartajewa aż do skrzyżowania z ulicą Spacerową (na klinie Połosy).

Podczas budowy powstanie specjalna kładka na rzece Kamionce. Droga pieszo-rowerowa na całej długości będzie posiadała sztuczne oświetlenie.

Budowa nie byłaby możliwa bez wsparcia w tej sprawie Posła RP Jarosława Zielińskiego i odpowiedniej decyzji ze strony Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.