NOWOCZESNE ŁÓŻKA JUŻ SĄ W SIEMIATYCKIM SZPITALU!

Dziś przed południem do siemiatyckiego szpitala dotarły specjalistyczne łóżka. Otóż szpital w trybie pilnym zakupił 10 nowoczesnych łóżek szpitalnych sterowanych elektrycznie (z materacami przeciwodleżynowymi). Łóżka dostarczyła polska firma FAMED z Żywca – producent najwyższej jakości sprzętu medycznego. Zakup docelowo zostanie sfinansowany z dotacji (50 tys. złotych), która decyzją Zarządu Powiatu Siemiatyckiego przekaże Powiat siemiatycki na rzecz lecznicy.

Łóżka umieszczono w szpitalnym izolatorium przeznaczonym dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem i czekających na transport do szpitala zakaźnego. Niewykluczone iż w sytuacji kryzysowej będą wykorzystywane do leczenia w szpitalu mieszkańców powiatu zmagających się z wirusem COVID-19.

Łóżkiem sterować można za pomocą panelu centralnego, pilota przewodowego lub panelu sterowania w poręczach oparcia pleców. Dla wygody personelu szpitalnego, łóżko posiada zaprogramowane pozycje, dostępne poprzez naciśnięcie zaledwie jednego przycisku na panelu kontrolnym. Łóżko można opuścić bardzo nisko, dzięki czemu zejście z niego oraz położenie się na nim będzie łatwe i bezpieczne.

Wszelkie działania poczynione w ostatnich latach przez Zarząd Powiatu Siemiatyckiego są ukierunkowane na podniesienie jakości świadczonych usług medycznych oraz wzrost efektywności zarządzania na wszystkich szczeblach organizacyjnych SP ZOZ.

Zakup łóżek szpitalnych to niejedyna forma wsparcia walki z epidemią koronawirusa. Otóż w marcu tego roku Zarząd Powiatu Siemiatyckiego wspólnie z Radą Powiatu Siemiatyckiego zadecydował o przekazaniu 50 tys. zł do szpitala w Siemiatyczach na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników. Wiosną szpital wsparła również Gmina Siemiatycze – zakupiła nowoczesny ozonator.

W obliczu pandemii koronawirusa, w sytuacji gdy co dzień potwierdzane są kolejne zachorowania na COVID-19 oraz zwiększa się liczba osób hospitalizowanych, każdy samorząd powinien aktywnie włączyć się w pomoc placówkom medycznym, które zmagają się z coraz większymi problemami w zapewnieniu bezpiecznej, zarówno dla personelu, jak i pacjentów, diagnostyki i leczenia zakażenia SARS CoV-2.