POWIAT PONOWNIE WESPRZE SIEMIATYCKI SZPITAL. CHODZI O NOWOCZESNE ŁÓŻKA SZPITALNE!

Powiat Siemiatycki uruchomi dodatkowe środki finansowe (50 tys. zł) z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych łóżek sterowanych elektrycznie, które trafią do siemiatyckiego szpitala. Łóżka będą doposażone w wysokiej jakości materace przeciwodleżynowe. Zarząd Powiatu Siemiatyckiego stale analizuje sytuację z koronawirusem w powiecie, dostrzega, iż w tym trudnym czasie, niezbędne jest wsparcie siemiatyckiej lecznicy, by zwiększyć bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców.

Łóżka zostaną umieszczone w szpitalnym izolatorium przeznaczonym dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem i czekających na transport do szpitala zakaźnego. Niewykluczone iż w sytuacji kryzysowej będą wykorzystywane do leczenia w szpitalu mieszkańców powiatu zmagających się z wirusem COVID-19. To kolejna wymierna pomoc powiatu, która bezpośrednio przyczyni się do podniesienia standardów opieki oraz zwiększenia bezpieczeństwa diagnozowanych w siemiatyckiej placówce mieszkańców naszego powiatu.

W obliczu pandemii koronawirusa, w sytuacji gdy co dzień potwierdzane są kolejne zachorowania na COVID-19 oraz zwiększa się liczba osób hospitalizowanych, każdy samorząd powinien aktywnie włączyć się w pomoc placówkom medycznym, które zmagają się z coraz większymi problemami w zapewnieniu bezpiecznej, zarówno dla personelu, jak i pacjentów, diagnostyki i leczenia zakażenia SARS CoV-2.