NOWOCZESNA PRACOWNIA JĘZYKA ROSYJSKIEGO W ZSR OSTROŻANY!

W ostatnich tygodniach w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach trwały prace nad projektem i wykonaniem nowej multimedialnej pracowni języka rosyjskiego. Na uczniów czeka profesjonalna klasopracownia, wyposażona w wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Obecnie w pracowni jest 12 ergonomicznych stanowisk uczniowskich wyposażonych w laptopy, dodatkowe oświetlenie stanowisk lampą LED, słuchawki z mikrofonem i wbudowaną w pulpit regulacją głośności.

Wysoki komfort pracy zapewnia 75 calowy monitor interaktywny. Sterowanie klasopracownią odbywa się w pełni za pomocą wbudowanego w blat biurka nauczyciela monitora dotykowego LCD.

Dynamicznie zmieniająca się sytuacja na świecie stawia przed szkołą nowe wyzwania edukacyjne i konieczność zorganizowania nauczania z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nauczyciele i uczniowie potrzebują dziś prostych w obsłudze, ale zaawansowanych funkcjonalnie rozwiązań cyfrowych, dzięki którym nauczanie może być skuteczniejsze i łatwiejsze, a nauka przyjemniejsza i bardziej motywująca. Na takie nauczanie stawia szkoła w Ostrożanach.

Oprogramowanie uruchomione na komputerze nauczyciela oprócz standardowych funkcji umożliwia:

• tworzenie list obecności uczniów,

• przyporządkowanie uczniów z listy do numerów stanowisk,

• uczeń w słuchawkach słyszy dźwięk emitowany z magnetofonu (lub innego źródła) oraz jednocześnie może słyszeć głos nauczyciela objaśniającego daną audycję,

• nauczyciel ma możliwość dystrybucji dźwięku z komputera do stanowisk uczniów

• nauczyciel może nagrywać dyskusje uczniów (słyszane w słuchawkach) na twardym dysku za pośrednictwem rejestratora dźwięku.

Charakteru nadaje pracowni oryginalna tapeta z motywem stolicy Rosji.

Klasopracownia została wykonana w ramach projektu „Atrakcyjne szkolnictwo zawodowe w Zespole Szkół Rolniczych w Ostrożanach”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.