Umowa na przebudowę ul. Słowiczyńskiej w Siemiatyczach podpisana! Nowy asfalt, chodniki…

Wkrótce rozpoczną się prace przy kompleksowej przebudowie ulicy Słowiczyńskiej w Siemiatyczach. Dziś w siemiatyckim starostwie w obecności starosty Marka Bobla i wicestarosty Sylwestra Zgieruna podpisana została umowa dotyczącaPrzebudowa drogi powiatowej nr 1754B ul. Słowiczyńska w Siemiatyczach”. Jej wykonaniem zajmie się Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe “Maksbud” z Bielska Podlaskiego. Firma zaproponowała w przetargu ogłoszonym przez Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach najkorzystniejszą cenę – nieco ponad 8 milionów złotych. Przebudowa obejmie odcinek drogi powiatowej o długości 3,2 km (położony na terenie Miasta Siemiatycze oraz Gminy Siemiatycze). Przebudowa ulicy Słowiczyńskiej została podzielona na dwa etapy i rozłożona na dwa lata.

Co w ramach inwestycji zostanie wykonane? Pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, wjazdy do posesji, przebudowane zostaną zatoki autobusowe, przebudowane przepusty itd. Zadanie obejmuje również remont kanalizacji deszczowej. Przedsięwzięcie ma być gotowe maksymalnie do 17 października 2022 roku.

W tym roku przebudowy doczeka się odcinek ulicy Słowiczyńskiej od “Ronda Solidarności” na Zamościu do skrzyżowania z ulicą Kasztanową oraz przebudowany zostanie odcinek trasy na terenie Gminy Siemiatycze: od granicy administracyjnej Miasta Siemiatycze do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Bacikach Średnich.

Natomiast w 2022 roku na terenie Siemiatycz przebudowane będą dwa odcinki ulicy Słowiczyńskiej: od Kasztanowej do Norwida oraz od Słowiczej do granicy administracyjnej Miasta Siemiatycze (do nowo powstającego osiedla domów jednorodzinnych).

Inwestycja w 50% będzie finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz solidarnie z budżetu Powiatu Siemiatyckiego, Miasta Siemiatycze i Gminy Siemiatycze.