500 Kajaków po raz ósmy

Tradycyjnie w pierwszy weekend sierpnia, z Drohiczyna do Grannego wyruszył największy w tej części Polski spływ kajakowy. Około tysiąca uczestników wzięło udział w zmaganiach z rzeką Bug zorganizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Drohiczynie. Impreza wymyślona na 500-lecie Województwa Podlaskiego na trwałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń naszego  regionu.

 

Na uczestników czekały stoiska różnych instytucji i podmiotów z materiałami informacyjnymi, konkursami, sklepik z artykułami niezbędnymi do kajaka czy też ścianka do zrobienia pamiątkowych zdjęć. Na pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem spływu odbył się instruktaż dla pierwszaków, a więc osób, które po raz pierwszy wsiadały do kajaków.
fot. Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, Podlasie24
Podczas odprawy spływu kajakarzom towarzyszyli samorządowcy i parlamentarzyści: gospodarz gminy- burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego Jerzy Leszczyński, starosta siemiatycki Marek Bobel oraz konsul Białorusi w Polsce. Nie wszyscy zdecydowali się wsiąść do kajaka, ale wszyscy zgodnie chwalili pomysł i organizację wydarzenia, szczególnie zwracając uwagę, że jest to jedna z najlepszych i najskuteczniejszych form promocji Podlasia Nadbużańskiego.
fot. Agnieszka Bolewska-Iwaniuk, Podlasie24

 

Bogatą relację tekstową oraz galerię zdjęć znajdą Państwo na portalu Podlasie24 pod poniższym linkiem: