W siemiatyckim szpitalu powiatowym trwa instalacja nowoczesnego rezonansu magnetycznego

Urządzenie jest skomplikowane, jego montaż wymaga więc czasu. Całe jest już na miejscu w siemiatyckim szpitalu powiatowym, trwa podłączanie wszystkiego do specjalnych instalacji. Instalowany rezonans magnetyczny marki “Siemens”, który przyjechał dziś z Niemiec charakteryzuje się bardzo wysokimi parametrami diagnostycznymi, rewolucyjnymi metodami monitorowania pacjenta i innowacyjnym skanerem.

Dla zobrazowania tego, na co potrzebny był aż dźwig – sprzęt widoczny na zdjęciu waży… 5 ton. Pracownia zostanie umiejscowiona na I piętrze w nowej części szpitala.

Aparatura została zakupiona dzięki pozyskanej przez powiat siemiatycki dotacji unijnej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 (projekt pn. „Poprawa jakości usług medycznych w zakresie leczenia schorzeń układu kostno–stawowo–mięśniowego, w tym diagnostyki obrazowej świadczonych przez SP ZOZ w Siemiatyczach”.

– Przypomnijmy, że to kolejne drogie i bardzo nowoczesne urządzenie, jakie w tym roku pojawiło się w siemiatyckim szpitalu. Od kilku miesięcy działa nowy tomograf komputerowy. Nasz szpital sukcesywnie przekształca się w nowoczesną placówkę. W dużej mierze za sprawą konsekwentnie realizowanych kolejnych inwestycji. Te ogromne zadania inwestycyjne w połączeniu z regularnym doposażaniem szpitala w nowoczesny sprzęt sprawiają, że pacjenci mogą liczyć na coraz lepszą opiekę – mówi Starosta Marek Bobel.

Urządzenie pozwoli zwiększyć komfort i szybkość badań, oraz dostępność do diagnostyki medycznej dla pacjentów powiatu siemiatyckiego oraz innych części województwa podlaskiego oraz mazowieckiego i lubelskiego.

Największy i najcięższy element rezonansu magnetycznego – blisko 5-tonowa cewka jest już w przyszłej pracowni.

Pomieszczenie, w którym będzie pracował rezonans jest odizolowane od pozostałych miedzianą powłoką ukrytą w ścianach. Dostawcą urządzenia marki “Siemens” jest warszawska spółka K&P Medical Group.