Gwiazda NBA – Marcin Gortat odwiedził starostę siemiatyckiego Marka Bobla

Dziś w samo południe w siemiatyckim starostwie doszło do spotkania Marcina Gortata – gwiazdy NBA ze starostą siemiatyckim Markiem Boblem. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy słynnego polskiego koszykarza. Marcin Gortat osobiście podziękował staroście za wsparcie jakie powiat od wielu miesięcy okazuje żołnierzom Wojska Polskiego. Starosta Marek Bobel podkreślił iż polski mundur zawsze był symbolem bezpieczeństwa, niepodległości oraz stabilizacji Polski.

Widzimy obecnie jak bardzo nasze służby mundurowe stanęły na wysokości zadania. Zapewniając obywatelom Polski przede wszystkim bezpieczeństwo. Jesteśmy dumni z naszych pograniczników, żołnierzy, policjantów, że w tak bezprecedensowy sposób bronią naszej granicy.

Następnie Marcin Gortat udał się na spotkanie z żołnierzami stacjonującymi w  Mielniku, którzy na co dzień strzegą wschodniej granicy Polski, a zarazem granicy Unii Europejskiej.

Marcin Gortat jest wychowankiem ŁKS Łódź, w 2005 roku został wybrany z 57. numerem w drafcie przez Phoenix Suns.  Gortat ma na swoim koncie tytuł wicemistrza ligi NBA z zespołem Orlando Magic oraz mistrza Niemiec z drużyną RheinEnergie Kolonia. Jest pierwszym w historii Polakiem, który wystąpił w finale ligi NBA. W NBA grał w barwach Orlando Magic, Phoenix Suns, Washington Wizards i Los Angeles Clippers. Marcin Gortat ma 211 cm wzrostu.

Jest to moja pierwsza wizyta w powiecie siemiatyckim i na pewno nieostatnia. Jestem dumny z polskich żołnierzy i z tego co robią dla naszego kraju – Polskimówił Marcin Gortat.