Będą jeździć jak po stole. Oddano do użytku blisko 4 km nowej drogi powiatowej z Grodziska do wsi Sypnie

Droga powiatowa nr 1710B na odcinku z Grodziska – do wsi Sypnie została dziś oficjalnie otwarta. To blisko 4 km nowiutkiego asfaltu. Remont drogi kosztował ponad 2,2 miliona złotych.

Połowa kosztów remontu drogi pomiędzy Grodziskiem i Sypniami została pokryta z pozyskanej przez powiat dotacji, pochodzącej z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (ponad 1,1 mln zł). Pozostałe koszty pokryły solidarnie po 25 proc. Powiat Siemiatycki i Gmina Grodzisk. Remont tej drogi przede wszystkim wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy mieszkańców okolicznych miejscowości, co jest dla władz Powiatu priorytetem.

Dzięki nowej nawierzchni asfaltowej mieszkańcy mogą komfortowo dotrzeć nie tylko do siedziby gminy w Grodzisku, ale dalej wyremontowanym ciągiem dróg powiatowych do siedziby powiatu w Siemiatyczach.

W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli: Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Senator RP Jacek Bogucki, Starosta Siemiatycki Marek Bobel, Wicestarosta Sylwester Zgierun, Wójt Gminy Grodzisk Dariusz Tatarczuk, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski, członkowie Zarządu Powiatu Siemiatyckiego: Jan Markiewicz, Krzysztof Andruszkiewicz, Jerzy Górski, radni powiatu: Wiesław Klepacki i Mirosław Angielczyk, Jan Miniuk Prezes Zarządu spółki „Maksbud”, Dyrektor PZD w Siemiatyczach Jerzy Czapiuk oraz mieszkańcy wsi Sypnie.

To odcinek, który był bardzo zniszczony, spękany, nawierzchnia była nierówna. Dziś mieszkańcy pojadą nową nawierzchnią asfaltową, o którą zabiegała lokalna społeczność, władze gminy i radni powiatowi. Jest to kolejna inwestycja drogowa zrealizowana przez powiat na terenie tej gminy – mówił Starosta Marek Bobel. – To pokazuje dobrą współpracę pomiędzy samorządem powiatowym, a samorządem gminnym. A dzięki ogromnemu wsparciu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, który przypomnę iż jest finansowany z budżetu państwa, zadanie inwestycyjne zostało przez nas zrealizowane. Kolejna inwestycja będzie dobrze służyć wszystkim mieszkańcom naszego powiatu. Dziękuję Wojewodzie Podlaskiemu Bohdanowi Paszkowskiemu oraz Parlamentarzystom za okazane wsparcie.

– Cieszę się, że otwieramy kolejny wyremontowany odcinek drogi w naszym regionie. Można powiedzieć iż ziściło się to, co było aspiracją mieszkańców i władz lokalnych, czyli powstanie drogi w odpowiednim standardzie – podkreślał Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.-  Nie byłoby to możliwe, gdyby nie współpraca rządu z samorządem i wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gratuluje samorządowi powiatowemu i gminnemu realizacji tej inwestycji, a użytkownikom drogi życzę spokoju i przede wszystkim bezpiecznej podróży.