W Czartajewie będzie boisko do siatkówki plażowej i dwie siłownie

Powiat Siemiatycki pozyskał ze środków Ministerstwa Sportu dofinansowanie w wysokości ponad 307 tys. złotych na realizację nowej inwestycji pn. ,,Obiekty sportowe przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie”. W ramach inwestycji powstanie boisko do siatkówki plażowej oraz dwie siłownie: zewnętrzna – plenerowa i wewnętrzna – w budynku internatu. Inwestycja będzie realizowana w 2023 roku.

– Chcemy zagospodarować kolejną część wolnej przestrzeni wokół szkoły. Jestem przekonany, że szybko uda nam się zrealizować tę inwestycję. Oczywiście chcemy, aby z tych boisk mogli skorzystać mieszkańcy, ale założenie jest również takie, aby nasza szkoła w Czartajewie docelowo mogła organizować różnego rodzaju obozy sportowe. Nasze placówki są synonimem jakości nauczania, dobrego wyposażenia, a ostatnio wielu działań, które poprawiają stan szkolnej infrastruktury technicznej. Przedstawiana oferta musi kompleksowo odpowiadać na oczekiwania młodzieży. Wszystkich absolwentów szkół podstawowych zapraszamy do powiatu siemiatyckiego – mówi starosta Marek Bobel.

kolaż zdjęć planowane boisko w czartajewie

Program „Sportowa Polska” to jeden z kluczowych programów realizowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Dzięki inwestycjom w rozwój lokalnej infrastruktury sportowej wspierana jest budowa nowoczesnych obiektów, dbając także o ich szeroki dostęp dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów i trenerów.