Premier Mateusz Morawiecki z wizytą w powiecie siemiatyckim

premier w sutnie

Bezpieczeństwo Polaków jest najważniejsze – mówił premier rządu RP Mateusz Morawiecki odwiedzając przygraniczną miejscowość Sutno w gminie Mielnik. W czwartek, 27 lipca szef polskiego rządu w Sutnie leżącym kilka km od granicy z Białorusią wygłosił oświadczenie i spotkał się z mieszkańcami i przedstawicielami władz lokalnych. Wcześniej uczestniczył w odprawie kadry kierowniczej służb mundurowych w Placówce Straży Granicznej w Mielniku.

premier w sutnie
– To nie są żarty, to nie są nieliczne próby przekracza tej granicy w sposób nielegalny, to jest zaplanowana akcja KGB białoruskiego, FSB rosyjskiego, czyli zaplanowana akcja naszych wrogów Rosji, Białorusi, którzy chcą zniszczyć nasz spokój, nasz porządek. Podczas odprawy ze służbami, ze Strażą Graniczną, z Policją i z wojskiem, usłyszałem, że tylko od początku tego roku było ponad 16 tys. prób przekraczania granicy polskiej w sposób nielegalny przez nielegalnych imigrantów – mówił premier.

premier w sutnie

Premier podkreślał jak ważne jest zabezpieczenie granicy i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców. Przypominał również, że zbudowaliśmy zaporę, która chroni naszą granicę, przywracamy jednostki wojskowe, które przez lata systematycznie zamykano nie planując, by w razie kryzysu bronić wschodnich terenów. Dziś stoimy na straży naszej granicy. – Możecie czuć się bezpieczni, ponieważ czuwamy nad bezpieczeństwem – zapewniał premier.

premier w sutnie

Mieszkańcy Sutna i okolic, którzy wzięli udział z spotkaniu podkreślają, że to wyjątkowe wydarzenie w historii miejscowości, wizyta która była dla niech dużą niespodzianka i nobilitacją. Komentując spotkanie podkreślali, że premier miał dla nich czas – nie śpieszył się, rozmawiał, słuchał, pytał o potrzeby i problemy. Można było wielokrotnie usłyszeć: – Dziękujemy przede wszystkim za słowa o bezpieczeństwie, to dla nas bardzo ważne.

premier w sutnie

Na wyjątkową, sympatyczną i niemal rodzinną atmosferę spotkania zwraca uwagę starosta powiatu siemiatyckiego Marek Bobel. Podkreślał, że mieszkańców przyszło znacznie więcej niż można było się spodziewać.

premier w sutnie

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wizyty i tego spotkania, mam nadzieję, że nasi goście również wyjechali zadowoleni – powiedziała Agnieszka Bersztolc sołtys wsi Sutno, która obdarowała premiera obrazem własnego autorstwa.

inf, fot.: podlasie24.pl, Polskie Radio Białystok, KPRM. PUW Białystok
premier w sutnie

premier w sutnie

premier w sutnie

premier w sutnie

premier w sutnie