84. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej

To już 84 rocznica wybuch II wojny światowej, 1 września 1939 r. hitlerowskie Niemcy zaatakowały Polskę. Był to początek sześcioletniego piekła, które zgotowały hitlerowskie Niemcy i bolszewicka Rosja, Polsce, Polakom i innym narodom Europy jak i świata. Wojna ta pochłonęła, brutalnie mordowanych, torturowanych Polaków, naszych braci i siostry. Ogrom wszech panującej wówczas śmierci, tak naprawdę najdokładniej poznaliście Wy – Weterani i Kombatanci. Żyliście w tamtym okrutnym czasie i walczyliście. Patrzyliście jak giną Wasi przyjaciele, rodziny i rodacy. Ból waszych serc, nigdy nie został zaleczony, bo niektóre rany po prostu się nie zabliźniają.

Naszym obowiązkiem jako Polaków, jako Waszych synów jest podtrzymywanie pamięci tamtych tragicznych lat. Pamięć ta będzie istnieć, gdyż jest fundamentem naszej niepodległości, która bez Żołnierzy Polskich by nie istniała. W czasie wojny, każdy był żołnierzem, każdy walczył i ponosił niewyobrażalne straty.

My nigdy nie zapomnimy tamtych wydarzeń. Bombardowań, ludobójstwa, obozów śmierci ale przede wszystkim bezgranicznej woli walki narodu Polskiego.

Papież Jan Paweł II mówił: „Naród, który zapomina o swojej historii jest skazany na zagładę”. My podtrzymujemy w pamięci tragiczne losy naszej ojczyzny. Pamięć ta będzie wieczna! Karty historii zostały zalane krwią naszych braci i sióstr, naszych przyjaciół, krewnych i rodaków.

Podniosły to dzień i wspaniały bo dzięki Wam, upamiętniamy co roku 1 września w wolnym, pięknym i niepodległym kraju! Za Waszą i naszą wolność podziękować tylko mogę, bo żadne pokłony wdzięczności naszej nie oddadzą, za waleczność i trud, wojny przeżyty, dziękujemy wam Kombatanci, Żołnierze, Patrioci, Bohaterowie, Bracia i Siostry Nasi!

Cześć i chwała Bohaterom!