Trwają prace przy budowie boiska ze sztuczną nawierzchnią w Czartajewie

budowa boiska czartajew

Postępują prace przy budowie pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie. Trwa przygotowywanie podłoża pod sztuczną murawę. Nowy obiekt sportowy pozwoli na prowadzenie treningów oraz zajęć, zarówno o charakterze amatorskim jak i profesjonalnym. Wielkim atutem boiska sztucznego jest możliwość gry w każdych warunkach atmosferycznych bez względu na porę roku. Wykonawcą prac na zlecenie Powiatu Siemiatyckiego jest spółka „Eversport” z Warszawy.

budowa boiska czartajew

Koszt inwestycji to blisko 6 milionów złotych. Nowe boisko zostanie otwarte najpóźniej na początku września. Niewykluczone, że nastąpi to wcześniej, gdyż pogoda sprzyja prowadzonym pracom na budowie.

budowa boiska w czartajewie

Na boisku o wymiarach 105 m x 68 m zaprojektowano nawierzchnię z trawy syntetycznej. Cała płyta boiska zostanie oświetlona, co umożliwi rozgrywanie spotkań i treningi po zmroku. Przy obiekcie zaplanowano budowę trybun mobilnych na 48 miejsc, powstaną boksy dla zawodników rezerwowych, oraz budowę ogrodzenia w postaci piłkochwytów.

budowa boiska w czartajewie