Pełna radości i sportowych emocji Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Siemiatyczach

spartakiada siemiatycze

XII Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy Razem” w Siemiatyczach – to fantastyczne wydarzenie, którego organizatorem był dziś Zespól Szkół Specjalnych w Siemiatyczach oraz Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Siemiatyczach.. Ogromne emocje, cudowna atmosfera, wiele wspaniałych ludzi, przepyszny poczęstunek, ciekawe konkurencje sportowe i co najważniejsze – mnóstwo uśmiechu i wyrazu satysfakcji na twarzach osób z niepełnosprawnościami. To wszystko i wiele więcej zadziało się właśnie podczas tej niesamowitej imprezy. Patronat honorowy nad spartakiadą objął Starosta Siemiatycki – Mariusz Piotr Cieślik.

spartakiada siemiatycze

Na zaproszenie organizatorów w siemiatyckiej spartakiadzie wzięli udział niepełnosprawni – podopieczni z kilkunastu placówek oświatowych z województwa podlaskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Celem imprezy jest popularyzacja sportu i rekreacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, stworzenie szansy osobom niepełnosprawnym na przeżycie sukcesu, integracja społeczności osób niepełnosprawnych – dzieci, młodzieży, osób dorosłych i opiekunów.

spartakiada siemiatycze

Zmagania sportowe rozpoczął barwny Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych, który przeszedł ulicą 11 Listopada, w którym wzięło udział kilkaset osób, m.in. dzieci i młodzież z niepełnosprawnością, ich nauczyciele, opiekunowie, rodzice i przyjaciele, wolontariusze – uczniowie siemiatyckich szkół, przedszkolaki, przedstawiciele instytucji oświaty, kultury, sportu , służb mundurowych. W marszu uczestniczył Starosta Mariusz Piotr Cieślik, Wicestarosta Łukasz Zubik, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Mariusz Pyzowski, członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Radosław Kondraciuk, Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz, Wójt Gminy Siemiatycze Edward Krasowski, radni powiatowi i miejscy.

spartakiada siemiatycze

Uroczystego otwarcia spartakiady dokonali: Starosta Mariusz Cieślik, Podlaska Kurator Oświaty Agnieszka Krokos-Janczyło, Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach Urszula Obrycka.

spartakiada siemiatycze

Zorganizowano kilkanaście stoisk sportowych. Drużyny wykonywały dane konkurencje i przechodziły do kolejnych, były zadania: z piłką, slalom, strzelanie z łuku itd. Oprócz dobrej zabawy, rywalizacji i radości im towarzyszącej uczestnikom oraz podopiecznym organizatorzy przygotowali poczęstunek.

spartakiada siemiatycze

Niepełnosprawnych wspierali wyjątkowi wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Siemiatyczach oraz nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach.

spartakiada siemiatycze

Tego dnia dzieci i młodzież miały okazję do przeżycia sukcesu w atmosferze zdrowej rywalizacji. Uczestnicy Spartakiady pomagali sobie w pokonywaniu trudności, uczyli się współdziałania w grupie oraz radzenia sobie ze stresem podczas zawodów.

spartakiada siemiatycze

– Jestem dumny, ale i wzruszony, że Powiat Siemiatycki jest gospodarzem tej wspaniałej imprezy – mówił Starosta Mariusz Cieślik. – Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim grupom, biorącym udział w Spartakiadzie. Miło jest patrzeć, jak cieszyliście się tymi wszystkimi konkurencjami i wspólną zabawą. Serdecznie dziękuję opiekunom za to, że wspaniale się wami zajmowali, motywowali, dbali o wasze bezpieczeństwo. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tej wyjątkowej imprezy.

spartakiada siemiatycze

– Gratuluję absolutnie wszystkim! Wszystkim medalistom i uczestnikom, bo najważniejsza jest radość z uprawiania sportu – mówił Wicestarosta Łukasz Zubik. – Dziękuję Wam za wspaniałego, sportowego ducha walki. Rywalizowaliście, ale wszyscy jesteście zwycięzcami! I to jest najważniejsze.

spartakiada siemiatycze

Sportowej rywalizacji towarzyszyła radość, uśmiech i wzajemna przyjaźń. Wszyscy uczestnicy otrzymali medal, a poszczególne drużyny pamiątkowy dyplom i statuetkę.

spartakiada siemiatycze

Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się dla dyrektor ZSS Siemiatycze Urszuli Obryckiej oraz całej kadry Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach za trud oraz ogromne poświęcenie w służbie na rzecz drugiego człowieka i organizację tej wspaniałej sportowej imprezy.

spartakiada siemiatycze

XII Podlaska Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Jesteśmy Razem” w Siemiatyczach przeszła do historii! Uśmiechy, dobre słowa i pozytywne emocje na długo pozostaną w pamięci, a medale, które wywalczyli uczestnicy spartakiady będą symbolem „zwycięstwa” nad niepełnosprawnością.

spartakiada siemiatycze

spartakiada siemiatycze