Budowa mostu na Bugu w Grannem idzie zgodnie z planem

most granne budowa

W Grannem odbyła się kolejna rada techniczna podczas omówiono postępy prac przy budowie mostu oraz dokonano odbioru częściowego robót budowlanych i nadzoru inwestorskiego. W spotkaniu uczestniczył Starosta Siemiatycki Mariusz Cieślik, Wicestarosta Siemiatycki Łukasz Zubik, Zastępca Wójta Gminy Perlejewo Jarosław Oksztul, Przewodniczący Rady Gminy Perlejewo Bogdan Radziszewski oraz samorządowcy zza Buga – Starosta Sokołowski Adam Góral i Wójt Gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk. Jak się okazuje inwestycja jest już wykonana w ponad 21%. Prace budowlane przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem.

most granne budowa

– Mosty łączą nie tylko dwa brzegi rzeki, ale łączą też ludzi mówił Starosta Mariusz Cieślik. – Nowoczesna infrastruktura komunikacyjna to również przyczynek do rozwoju gospodarczego. Cieszymy się z faktu, że prace budowlane przebiegają zgodnie z planem. Zauważył również, jak ważne jest podejmowanie współpracy między samorządami, dzięki której potrzebna inwestycja zostanie zrealizowana.

Most na Bugu jest wspólną inwestycją sześciu samorządów: województwa podlaskiego i mazowieckiego, powiatu siemiatyckiego i sokołowskiego, gmin Perlejewo i Jabłonna Lacka. Liderem projektu jest Powiat Siemiatycki. Wartość inwestycji to ponad 101 milinów złotych. Budową mostu zajmuje się spółka „Domost” z Małkini Górnej. Nadzór nad budową sprawuje spółka „Inko Consulting” z Krakowa.

budowa mostu granne

Most będzie miał długość 412 m i szerokość od 11,7 do 13,7 m. Po naszej stronie wybudowana zostanie droga o długości ponad 300 m, a po stronie powiatu sokołowskiego – 1,8 km. Droga będzie miała kategorię drogi, gminnej, ale zaplanowano szerokość jezdni 7 m, zachowując parametry drogi krajowej. Powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. Zgodnie z umową most będzie gotowy w październiku 2025 roku.

budowa mostu granne

budowa mostu granne

budowa mostu granne

budowa mostu

budowa mostu

budowa mostu

budowa mostu

budowa mostu

budowa mostu