400 DNI INTENSYWNYCH PRAC PRZY ROZBUDOWIE SIEMIATYCKIEGO SZPITALA POWIATOWEGO

Rozbudowa Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach oficjalnie rozpoczęła się 18 października 2018 roku. Tego dnia uroczyście wbito pierwszą łopatę i podpisano umowę z wykonawcą prac.

Dziś, przeszło 400 dni później, możemy zobaczyć główną bryłę nowej części szpitala, a zaawansowanie prac można określić na 65%. Wykonawca, Zakład Usług Remontowo Budowlanych Jerzego Wawryniuka z Łosic powinien się uporać z robotami do końca maja 2020 roku.

Aktualnie nakładane są tynki, montowane instalacje: hydrauliczne, centralnego ogrzewania, elektryczne, systemy wentylacyjne, systemy teletechniczne itd. To najbardziej zaawansowana część inwestycji (biorąc pod uwagę obecnie powstające obiekty). Zamontowana jest już nowa winda osobowa i modernizowana jest klatka schodowa w starej części szpitala oraz wejścia na poszczególne szpitalne oddziały.

W nowym 5-kondygnacyjnym budynku znajdą się między innymi: nowoczesny blok operacyjny: składający się z kilku sal operacyjnych, sali wybudzeń oraz zaplecza; oddzielną salę operacyjną do wykonywania między innymi cięć cesarskich oraz sale zabiegowe na potrzeby oddziału położnictwa i ginekologii; pomieszczenia pod pracownię: mammografii, rezonansu magnetycznego, pomieszczenia centralnej sterylizacji, pomieszczenia na potrzeby laboratorium oraz nowe poradnie specjalistyczne.

Warto też podkreślić iż w 2018 roku w siemiatyckim szpitalu przyszło na świat więcej dzieci niż w sąsiednich szpitalach w Bielsku Podlaskim i Hajnówce.

Budowa nowego “skrzydła” Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach to największa inwestycja w służbie zdrowia w naszym powiecie od czasu powstania szpitala, czyli 1974 roku.