TŁUMY NA ORSZAKU TRZECH KRÓLI W SIEMIATYCZACH

W święto Objawienia Pańskiego, nazwanego potocznie świętem Trzech Króli ulicami Siemiatycz przeszedł VII Siemiatycki Orszak Trzech Króli. Wzięło w nim udział ponad 2 tysiące osób.

Barwny Orszak wyruszył z parafii św. Andrzeja Boboli i przeszedł ulicami Siemiatycz na Plac Jana Pawła II, gdzie znajduje się miejska szopka Bożonarodzeniowa.

Trzem Królom przemierzającym miasteczko towarzyszyli między innymi: pastuszkowie, diabły i archaniołowie, a także tłumy mieszkańców Siemiatycz i z innych zakątków powiatu siemiatyckiego.

Było przyjemnie i radośnie, a wszystko w duchu głębokiej wiary w Narodzenie Jezusa Chrystusa. Wspólnie z całym orszakiem miasto przemierzali Starosta Jan Zalewski i Wicestarosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego Henryk Boguszewski, zaś jednym z królów był radny powiatowy Paweł Kowalczyk.

Na trasie Orszak zatrzymywał się przy kilku scenkach. Przy Sybirackim Krzyżu „Walkę dobra ze złem” wystawili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1. Bramę Anielską ulokowano w symbolicznym miejscu, na mostku przy ulicy Grodzieńskiej, gdzie znajduje się granica obszarów dwóch siemiatyckich parafii.

Tu siostry karmelitanki wraz z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej rozdawały słodycze i śpiewały kolędy. Kolejna scenka, to spotkanie na dworze Heroda w wykonaniu młodzieży z KSM, w rolę Heroda wcielił się, ks. Krzysztof Nagórny. Na koniec Orszak zatrzymał się przy żłóbku, gdzie Trzej Królowie złożyli dary. Tutaj kolędowanie prowadziło bractwo siemiatyckich akordeonistów.

Ostatnim punktem Orszaku był koncert zespołu „Albo i Nie”. Przed koncertem rozstrzygnięto konkurs na najlepiej, najpiękniej przebrane rodziny, w konkursie uczestniczyło kilkanaście rodzin.

Nagrodę Starosty Powiatu Siemiatyckiego za najciekawsze przebranie – rodzinne otrzymali Państwo Milewscy z Siemiatycz.