TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Policjanci zachęcają osoby pokrzywdzone przestępstwem do skorzystania z możliwości uzyskania informacji bądź porady. To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw.

Siemiatycka Policja, jak co roku, bierze aktywny udział w obchodach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Podczas wyznaczonych dyżurów mundurowi udzielać będą osobom zainteresowanym informacji na temat przysługujących im uprawnień. Wytłumaczą obowiązujące procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych. Takie porady dotyczą zazwyczaj problematyki kryminalnej, przemocy w rodzinie czy demoralizacji nieletnich. W związku z tym informujemy, iż w dniach od 21 do 28 lutego 2020 roku  w budynku Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach przy ul. Zielonej 3 funkcjonariusze poszczególnych komórek organizacyjnych udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw.

Porad prawnych udzielą:

– w dniach: 21 luty w godzinach. 8-12, 24 – 28 luty w godzinach 10-14 Naczelnik Wydziału Prewencji (bądź osoba zastępująca)

– w dniach: 21 luty w godzinach 12-16, 24 – 28 luty w godzinach 10-14 Naczelnik Wydziału Kryminalnego (bądź osoba zastępująca)

– w dniach 22 -23 luty w godz 8-12 Kierownik Posterunku Policji w Dziadkowicach

Jeżeli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem, skorzystaj z bezpłatnej informacji na terenie

Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach ul. Zielona 3 w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem