POSIEDZENIE POWIATOWEGO ZESPOŁU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO W SPRAWIE KORONAWIRUSA

W Starostwie Powiatowym w Siemiatyczach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Głównym tematem posiedzenia były sprawy związane z koronawirusem. Jak na razie na terenie powiatu siemiatyckiego nie stwierdzono żadnych przypadków zarażenia koronawirusem.

Osoby, które powracają z Chin, z północnych Włoch, Korei Południowej, Belgii, Holandii, Niemiec oraz innych krajów dotkniętych nowym koronawirusem SARS-CoV-2, które zaobserwowały u siebie gorączkę, kaszel, duszności i problemy z oddychaniem, powinny bezzwłocznie telefonicznie zawiadomić miejscową stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego. Takie same kroki należy podjąć, jeśli zaistniał kontakt z osobą chorą z podejrzeniem/rozpoznaniem COVID-2019. Osoby te zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym.

Kontakt do:

Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Siemiatyczach

– tel. 795 483 324

Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna 698 145 904

w przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego – najbliższy szpitalny oddział

(85) 83 34 361 – Bielsk Podlaski

(85) 682 92 16 – Hajnówka

Telefoniczna Informacja Pacjenta Narodowego Funduszu Zdrowia: 800 190 590