CYKLIŚCI OPANOWALI PERLEJEWO – LOTTO POLAND BIKE MARATHON!

Prawdziwe tłum miłośników dwóch kółek z różnych zakątków Polski zawitał do Gminy Perlejewo, która w niedzielę, 5 lipca gościła zawodników Lotto Poland Bike Marathon. To był pierwszy spośród 13. tegorocznych etapów cyklu wyścigów amatorów na rowerach górskich. Biuro Zawodów oraz start i meta wyścigów usytuowane zostały przy Nadbużańskim Centrum Turystycznym w Grannem.

 

Rywalizacja odbyła się na trzech dystansach: MAX (58 kilometrów), MINI (34 kilometry ) oraz FAN (10 kilometrów). Wyścigi należą do absolutnej czołówki tego typu imprez w Polsce. LOTTO Poland Bike Marathon, organizowany przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa, jest doskonale rozpoznawalną marką. Poland Bike to doskonała rozrywka dla całych rodzin.

Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w okolicach Grannego było wszystko. Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, krętych i malowniczych ścieżek. Prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków.

To najpiękniejsza trasa rowerowa na Podlasiu Nadbużańskim. Całość usytuowana w przepięknych okolicach rzeki Bug, trasa wymagająca i techniczna.

Nagrody i statuetki zwycięzcom zawodów wręczali: Wójt Gminy Perlejewo Jakub Wierzbicki, Wicestarosta Marek Bobel i Grzegorz Wajs- główny organizator wspaniałej imprezy.

zdjęcia: Zbigniew Świderski (LOTTO Poland Bike Marathon)