„ODKRYJ NIEPOWTARZALNE POGRANICZE PL-BY-UA”. KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA AMATORÓW I PROFESJONALISTÓW

Program Polska-Białoruś-Ukraina zaprasza zarówno profesjonalnych fotografów, jak i fotoamatorów do udziału w konkursie fotograficznym „Odkryj niepowtarzalne pogranicze PL-BY-UA”. Celem konkursu jest promocja bogactwa, różnorodności i wartości, które wspiera Program oraz efektów projektów realizowanych w ramach Programu na pograniczu Polski, Białorusi i Ukrainy.

Obszar objęty programem, z jego dziewiczą przyrodą, wspaniałymi zabytkami oraz różnorodnym dziedzictwem kulturowym  i historycznym, jest piękny. Łatwo znaleźć miejsca, w których czas się zatrzymał. Po obu stronach granicy można spotkać wyjątkowych ludzi reprezentujących różnorodne wzorce kulturowe i religijne. Znajdziesz tu także społeczności lokalne realizujące projekty współfinansowane z Programu Polska–Białoruś–Ukraina, promujące lokalną kulturę i historię, pielęgnujące wspólne tradycje, podnoszące standard życia czy też zapewniające bezpieczeństwo i opiekę zdrowotną swoim mieszkańcom. Łatwo można się zainspirować.

 

Konkurs obejmuje cztery kategorie, w których uczestnicy mogą zgłaszać swoje zdjęcia:

– Wokół projektów Programu PL-BY-UA;

– Słynne miejsca dziedzictwa kulturowego i historycznego;

– Piękno natury;

– Tradycje, zwyczaje i rytuały – bogactwo i różnorodność kultury.

 

Zgłoszenia należy wysyłać do 23 października 2020 r. Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody. Wyróżnione zdjęcia będą również szeroko promowane w trzech krajach Programu oraz instytucjach UE.

 

PRZEJDŹ DO STRONY ORGANIZATORA
(szczegóły, regulamin i zasady konkursu)