POWIAT SIEMIATYCKI PONOWNIE W CZOŁÓWCE KRAJU I Z PRESTIŻOWYM WYRÓŻNIENIEM W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SAMORZĄDOWYM!

Powiat Siemiatycki ponownie został laureatem ogólnopolskiego rankingu pisma Jednostek Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Ranking  „Wydatki inwestycyjne samorządów” tradycyjnie został opracowany przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego. Powiat Siemiatycki zajął III miejsce w Polsce (w kategorii powiaty).

To zaszczytne wyróżnienie – jest doskonałym zwieńczeniem wieloletnich działań samorządu powiatu siemiatyckiego na rzecz rozwoju naszego regionu.

Oficjalne ogłoszenie wyników rankingów i wręczenie statuetek laureatom odbędzie się na początku października podczas XVIII Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Jest to prestiżowe spotkanie, które od lat stanowi platformę wymiany doświadczeń samorządowców z przedstawicielami administracji państwowej i światem biznesu.

Przypomnijmy iż w 2016 roku Powiat Siemiatycki zwyciężył w kategorii „Wydatki ze środków unijnych na projekty społeczne – inwestycje w latach 2007-2015”. Natomiast w 2019 roku w rankingu “Wydatków inwestycyjnych w latach 2016-2018” Powiat Siemiatycki uplasował się na 3. miejscu na 314 powiatów w Polsce.