NOWY SPRZĘT – RESPIRATORY I KARDIOMONITORY DLA SZPITALA POWIATOWEGO W SIEMIATYCZACH!

Cztery respiratory i 4 kardiomonitory wraz ze stacją centralnego nadzoru dostarczono 19 października do siemiatyckiego szpitala. Jest to rządowa pomoc dla powiatowej lecznicy. Sprzęt medyczny pochodzi z Agencji Rezerw Materiałowych. O dodatkowe doposażenie jednostki w nowoczesną aparaturę w Ministerstwie Zdrowia zabiegał Wicestarosta Marek Bobel. Są to wysokiej klasy urządzenia, dzięki którym można ratować ludzkie życie.

Respiratory wzbogaciły wyposażenie siemiatyckiej placówki, zwiększając możliwości stosowania sztucznego oddychania w szczególnie groźnych przypadkach (w tym COVID-19). Respirator FLIGHT 60 nadaje się w szczególności do stosowania u pacjentów dorosłych i pediatrycznych (tzn. dzieci i nastolatków) o wadze ciała większej lub równej 5 kg. Nadaje się do użytku w szpitalu oraz w środowisku domowej opieki nad pacjentem, a także podczas transportu wewnątrzszpitalnego.

Kardiomonitory UTAS UM 300 wykorzystywane są jako monitory dla potrzeb sali intensywnego nadzoru, oddziałów intensywnej opieki medycznej, SOR oraz innych oddziałów łóżkowych.

Są to wszystko działania, które służą bezpieczeństwu mieszkańców powiatu siemiatyckiego i personelu medycznego, który obecnie wykonuje najbardziej odpowiedzialną pracę.

Nowe respiratory i kardiomonitory będą służyły pacjentom hospitalizowanym w szpitalnym izolatorium przeznaczonym dla pacjentów podejrzanych o zakażenie koronawirusem i czekających na transport do szpitala zakaźnego. Przypomnijmy iż kilka dni temu dzięki pomocy Powiatu Siemiatyckiego do izolatorium trafiło 10 nowoczesnych szpitalnych łóżek. Działania powiatu służą jak najlepszemu przygotowaniu lecznicy do obsługi pacjentów z powiatu siemiatyckiego z COVID-19.