UWAGA! PRZYPOMINAMY O OBOWIĄZKU ZASŁANIANIA UST I NOSA NA TERENIE STAROSTWA!

Wytyczne dla interesantów Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach

w związku z zagrożeniem epidemiologicznym COVID -19

 

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Siemiatyckiego! W związku z sytuacji epidemiczną w kraju przypominamy, iż petenci Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach, PCPR w Siemiatyczach zobowiązani są do: wchodząc do budynku urzędu obowiązkowo zasłaniać usta i nos. Można to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, przyłbicy, apaszki czy szalika. Zaleca się noszenie rękawiczek jednorazowych, które należy zdezynfekować po wejściu do budynku. W przypadku braku rękawic obowiązkowo należy zdezynfekować dłonie po wejściu do budynku urzędu.

  • Petenci zobowiązani są do przestrzegania wyznaczonych stref bezpieczeństwa pomiędzy interesantami urzędu a pracownikami.
  • W urzędzie dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.
  • Zachować 2-metrową odległość pomiędzy osobami stojącymi w kolejce do obsługi.
  • Stosować się do poleceń pracowników urzędu.
  • Ważne jest by do urzędu przychodziły jedynie osoby, których dotyczy załatwiana sprawa.

Ze względu na zagrożenie epidemiologicznie COVID – 19 zachęcamy, aby przed przyjściem do urzędu skontaktować się telefonicznie z pracownikiem, w celu umówienia się na konkretną godzinę aby ograniczać do minimum kontakt bezpośredni.

Przy załatwianiu spraw urzędowych zachęcamy również do korzystania z elektronicznej formy obsługi interesantów.