POMAGAMY BO KOCHAMY INNYCH LUDZI – SZLACHETNA PACZKA OD POWIATU SIEMIATYCKIEGO!

Trzyosobowa rodzina z Gminy Siemiatycze została obdarowana “Szlachetną Paczką” przygotowaną przez nas…wszystkich pracowników: Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach, Powiatowego Urzędu Pracy w Siemiatyczach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Siemiatyczach.

Czasami nazywani jesteśmy przez zabieganych i zestresowanych petentów “bezdusznymi urzędasami”. Jednak tak naprawdę w wielu z nas drzemią uczucia i to najwyższego rzędu. Podczas spontanicznej akcji trwającej dwa dni udowodniliśmy, że jednak mamy serducha otwarte na pomoc. Kilka ładnych paczek trafiło do rodziny, która czekała na mały gest miłości ze strony innych ludzi.

Efekt zbiórki przeszedł najśmielsze oczekiwania! Udało się zebrać niemal wszystkie produkty, o które prosiła rodzina. Notabene marzeniem  10 letnia chłopca była….nowa myszka do komputera i dwie czekoladymarzenie spełnione z “małą” nadwyżką 🙂

Paczki zostały dziś przekazane bezpośrednio dla potrzebującej rodziny. Wicestarosta Sylwester Zgierun i Henryk Boguszewski Przewodniczący Rady Powiatu Siemiatyckiego złożyli rodzinie życzenia świąteczne.Przekazane dary na pewno pozwolą całej kochającej się rodzinie, godnie przeżyć nie tylko święta Bożego Narodzenia, ale z wiarą w innych ludzi rozpocząć 2021 rok.

Paczki trafiły do wspaniałych, skromnych osób, które widać iż bardzo się kochają. O takiej górze paczek chyba nawet nie śnili, gdyż podczas wizyty zarówno obdarowani jak i wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz my siemiatyckie “urzędasy” – mieliśmy łzy w oczach.

Dziękujemy za wytypowanie rodziny i wielką pomoc ze strony Wolontariuszy Szlachetnej Paczki z Siemiatycz, a szczególnie dwóch “aniołów” wolontariuszek – przyszłorocznych maturzystek ZSR Ostrożany.

Całej obdarowanej rodzinie i wszystkim czytającym życzymy wesołych Świąt Bożego Narodzenia – pełnych radości, miłości i głębokiej wiary w dobro drugiego człowieka.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, opartym na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi, a darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.