Kontenery dla pacjentów szpitala w Siemiatyczach. Będą służyć za poczekalnie

Ciężki sprzęt wjechał na teren siemiatyckiego szpitala. Dwa kontenery uzyskał siemiatycki szpital dla swoich pacjentów. Będą służyły jako poczekalnie. Kontenery dotarły do Siemiatycz dzięki wsparciu Agencji Rezerw Materiałowych.

Jeden ustawiony został przy wejściu do poradni specjalistycznych od strony starostwa i będzie służył pacjentom jako poczekalnia, w razie przepełnienia przedsionka pomiędzy drzwiami wejściowymi.

Drugi kontener został ustawiony przy punkcie pobrań wymazów COVID-19, od południowej strony szpitala. Będzie służył również jako poczekalnia dla pacjentów oczekujących na pobranie wymazu oraz jak punkt pobrań wymazów. Kontenery będą ogrzewane, będzie w nich oświetlenie – zastąpią dotychczasowe namioty.

W związku z okresem zimowym kontenery będą dla pacjentów schronieniem przed opadami i chłodem.

Jednocześnie szpital informuje, że wszyscy pacjenci umawiani są na konkretne godziny i prosi o przestrzeganie godziny przyjęcia oraz nie przychodzenie z dużym wyprzedzeniem. Należy również pamiętać o podstawowych zasadach dezynfekcji, a także o zachowaniu dystansu społecznego.