Ponad 1,1 miliona złotych trafi z kasy województwa do trzech samorządów w powiecie siemiatyckim

Podczas wczorajszej sesji Radni Wojewódzcy zadecydowali o wsparciu lokalnych zadań inwestycyjnych. Ponad 1,1 miliona złotych trafi do samorządów z powiatu siemiatyckiego. Dotacje dla samorządów będą realizowane w ramach tzw. Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, specjalnej rezerwy budżetowej o puli 13 mln zł. Rezerwa o takim charakterze została umieszczona przez obecny zarząd województwa w uchwale budżetowej na ten rok.

Powiat Siemiatycki – otrzyma 600 tys. zł pozwoli na modernizację internatu przy Zespole Szkół Technicznych im. Wł. St. Reymonta w Czartajewie. Powiat pozyskał również na ten cel 4 miliony złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Dziękuję Zarządowi Województwa na czele z Panem Marszałkiem Arturem Kosickim oraz radnym Sejmiku za przychylności i wsparcie kolejnych inwestycji na terenie powiatu siemiatyckiego – mówi Starosta Marek Bobel. Jeszcze raz dziękuję w imieniu całej naszej nadbużańskiej wspólnoty.

Miasto Drohiczyn – 300 tys. zł to kwota, dzięki której samorząd przebuduje odcinek drogi gminnej nr 109561 B (ul. Nieznanego Żołnierza) w Drohiczynie.

Gmina Dziadkowice – 230 tys. zł dotacji ma być przeznaczone na wymianę posadzki w sali ćwiczeń sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dziadkowicach.

Więcej na stronie:

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/samorzad/samorzad/sejmik/sejmik-wojewodztwa-lokalne-projekty-wsparte-kwota-niemal-8-mln-zl.html