Projekt jest już gotowy. Wkrótce ruszy budowa ścieżki pieszo – rowerowej Siemiatycze – Czartajew!

W ubiegłym roku w siemiatyckim starostwie podpisano umowę na zaprojektowanie i budowę ścieżki pieszo rowerowej od Siemiatycz do Czartajewa. Inwestycja jest realizowana na zasadzie zaprojektuj i wybuduj. Projekt budowlany ścieżki jest już praktycznie gotowy. Inwestycja czeka na wydanie przez Wojewodę Podlaskiego zgody na realizację inwestycji drogowej ZRID (takiej decyzji należy się spodziewać jeszcze w kwietniu). Po wydaniu zgody – ruszy sama budowa. Wykonawcą prac jest firma “Maksbud” z Bielska Podlaskiego, a inwestorem GDDKIA Oddział w Białymstoku. Ścieżka będzie budowana wzdłuż ulicy Ciechanowieckiej i Białostockiej – o długości 2 km 840 metrów. Wartość inwestycji to ponad 7 milionów 736 tys. złotych. Inwestycja będzie możliwa dzięki rządowemu wsparciu (w 100% finansowana z budżetu państwa – bez konieczności udziału któregokolwiek z samorządów)! Ścieżka ma być zrealizowana do końca tego roku.

Przypomnijmy iż Wojciech Borzuchowski dyrektor GDDKiA w Białymstoku w ubiegłym roku podczas podpisania umowy podkreślał, że ścieżka powstanie dzięki staraniom powiatu siemiatyckiego, a w szczególności Starosty Marka Bobla, który zabiegał o priorytetowe traktowanie tej inwestycji oraz dzięki przychylności ze strony Ministerstwa Infrastruktury. Ścieżka rowerowa będzie łączyła Siemiatycze również z drogą wojewódzką 690 w kierunku Ciechanowca.

Ścieżka rozpocznie swój bieg – na wysokości skrzyżowania ulicy Ciechanowieckiej z ulicą Lewandowskiego (przy stacji paliw “Circle K” i na wysokości kaplicy Św. Anny) wzdłuż ogródków działkowych przy dawnym POM-ie i dalej poprowadzi nas ulicą Ciechanowiecką (obok stacji paliw “Żerpol”, sklepu “Media Expert”) aż do drogi wojewódzkiej Siemiatycze – Ciechanowiec i do Czartajewa aż do skrzyżowania z ulicą Spacerową (na klinie Połosy).

Podczas budowy powstanie specjalna kładka na rzece Kamionce. Droga pieszo-rowerowa na całej długości będzie posiadała sztuczne oświetlenie.