Prezydent Andrzej Duda odwiedził siemiatycki zakład “PRONAR-u”

We wtorek, 8 czerwca siemiatycki zakład firmy “Pronar” odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda drugiego dnia pobytu w województwie podlaskim. Zwiedził niedawno otwarte Centrum Wystawowe i spotkał się z zarządem firmy, władzami województwa i powiatu. Podczas wizyty Prezydentowi towarzyszył Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, Starosta Siemiatycki Marek Bobel.

Otwarte 17 maja br. Centrum Wystawowe w Siemiatyczach to najświeższa inwestycja “Pronaru” – lidera w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń dla rolnictwa, usług komunalnych oraz branży transportowej.

Centrum to 10-hektarowy plac przy fabryce, na którym prezentowana jest pełna gama maszyn i komponentów produkowanych przez firmę Pronar.

Są eksportowane do ponad 70 krajów na całym świecie. Zakład w Siemiatyczach to jeden z ośmiu podlaskich oddziałów Pronaru.

Prezydent Andrzej Duda wyraził nadzieję, że w najbliższych latach w województwach Polski wschodniej powstanie sieć komunikacyjna umożliwiająca szybszy rozwój regionów takich jak m.in. Podlaskie, Lubelskie czy Podkarpackie. Jednym z tych impulsów ma być międzynarodowy szlak komunikacyjny Via Carpatia.

https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/prezydent-duda-odwiedzil-fabryke-pronar-w-siemiatyczach

fot. wrotapodlasia.pl, www.radio.bialystok.pl, kancelaria Prezydenta RP