Drogowcy kładą asfalt na drodze powiatowej między Bacikami Średnimi i Siemiatyczami

Trwają intensywne prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1754B: ulica Słowiczyńska w Siemiatyczach – Tołwin – Hornowo. Na odcinku od ZOL w Bacikach Średnich do granicy administracyjnej Miasta Siemiatycze drogowcy położyli warstwę wyrównawczą masy bitumicznej.

Prowadzą też inne prace między innymi związane z przebudową zatok autobusowych i renowacją rowów przydrożnych.

Przebudowa ulicy Słowiczyńskiej to inwestycja obejmująca ponad 3 km drogi (na terenie Miast Siemiatycze i Gminy Siemiatycze), została podzielona na etapy i rozłożona na dwa lata. Droga zostanie gruntownie przebudowana, a mieszkańcy doczekają się nowych chodników i równej nawierzchni asfaltowej. Koszt inwestycji to ponad 8 milionów złotych. Inwestycja w 50% kosztów kwalifikowanych jest finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dotacja pozyskana przez Powiat Siemiatycki) i wkład własny z budżetu Powiatu Siemiatyckiego oraz Miasta Siemiatycze i Gminy Siemiatycze (solidarnie po 25% realizowanej inwestycji na terenie jst).

W roku 2021 zostanie wykonana przebudowa ulicy Słowiczyńskiej na odcinku od “Ronda Solidarności” na Zamościu do skrzyżowania z ulicą Kasztanową oraz przebudowany zostanie odcinek trasy na terenie Gminy Siemiatycze: od granicy administracyjnej Miasta Siemiatycze do ZOL w Bacikach Średnich.

Natomiast w 2022 roku będą przebudowane na terenie Siemiatycz dwa odcinki ulicy Słowiczyńskiej: od Kasztanowej do Norwida oraz od Słowiczej do granicy administracyjnej Miasta Siemiatycze (do nowo powstającego osiedla domów jednorodzinnych).