Konstruktywne rozmowy w sprawie budowy węzła na S19

Omówienie możliwości działań w celu budowy dodatkowego węzła komunikacyjnego (na terenie gminy Dziadkowice) na drodze ekspresowej S19 było celem spotkania Starosty Siemiatyckiego Marka Bobla i Wójta Gminy Dziadkowice Antoniego Brzezińskiego z Andrzejem Adamczykiem Ministrem Infrastruktury.

Do konstruktywnego spotkania z inicjatywy starosty doszło w piątek, 30 lipca w Warszawie. Budowa wspomnianego węzła ma kluczowe znaczenie dla znacznej części mieszkańców powiatu siemiatyckiego i rozwoju naszego regionu.

Są dobre dla nas wiadomości dotyczące nowego węzła na drodze S19. Minister Andrzej Adamczyk wysłuchał naszych konkretnych argumentów i zapewnił iż wstępnie jest „zielone światło” dla powstania węzła komunikacyjnego na terenie Gminy Dziadkowice – mówi Starosta Marek Bobel. – Realizacja inwestycji jest kluczowym elementem dostępności i rozwoju gospodarczego wszystkich gmin powiatu siemiatyckiego położonych wzdłuż przyszłej ekspresówki. Budowa węzła wymaga uzgodnień i prowadzenia dalszych prac w ramach Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Głęboko wierzę w pozytywny dla naszego powiatu finał sprawy i że docelowo uda się zaprojektować oraz wybudować węzeł na trasie S19 w rejonie gminy Dziadkowice.