Obchody 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej i Święta Wojska Polskiego w Siemiatyczach

W dniu 15 sierpnia obchodziliśmy kolejną  rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywanej „Cudem nad Wisłą” oraz ustanowione na pamiątkę tych wydarzeń Święto Wojska Polskiego. Bitwa nazywana jedną z najważniejszych bitew w historii świata odcisnęła również piętno na naszych terenach. W związku z tym moralnym obowiązkiem jest pamięć o tych, którzy swymi czynami i daniną krwi świadczyli o miłości do ojczyzny.

Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach. Następnie przy pomniku Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie zebrali się mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, służb, instytucji i firm. Powiat Siemiatycki reprezentowali: Starosta Marek Bobel, Przewodniczący Rady Powiatu Henryk Boguszewski oraz Członek Zarządu Powiatu Wiesław Klepacki.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego odbyła się krótka modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny. Głos zabrał Włodzimierz Brzozowski- przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Żołnierzy Walczących w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie. Następnie zebrane delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

 

Foto: podlasie24.pl