Powiat Siemiatycki angażuje się w zapewnienie bezpieczeństwa podczas uroczystości Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce

Po raz kolejny Powiat Siemiatycki na prośbę policji zapewnia z własnych środków noclegi i wyżywienie dla kilkudziesięciu policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Policjanci zostali oddelegowani do zabezpieczenia trwających uroczystości Święta Przemienienia Pańskiego na Świętej Górze Grabarce. Mundurowi swą służbę w powiecie pełnią w dniach od 17 do 19 sierpnia br.

Święto Przemienienia Pańskiego to dla wyznawców Kościoła Prawosławnego najważniejsze wydarzenie w kalendarzu liturgicznym. Jak co roku uroczyste obchody gromadzą pielgrzymów z całego kraju. Nad ich bezpieczeństwem czuwają siemiatyccy policjanci oraz mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku. Zarówno w trakcie obchodów święta, jak i po jego zakończeniu, funkcjonariusze zapewniają bezpieczeństwo wszystkim przybyłym na Świętą Górę Grabarkę, między innymi dbając o płynność ruchu pieszych i pojazdów na drogach.

Wszystkim pątnikom życzymy bezpiecznego świętowania i przeżywania tych ważnych uroczystości na Świętej Górze Grabarce.