Trwają prace na drodze powiatowej Siemiatycze – Hornowo

Mimo okresu wakacyjnego nie zwalniają prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 1754B: ulica Słowiczyńska w Siemiatyczach – Tołwin – Hornowo. Na odcinku od ZOL w Bacikach Średnich do granicy administracyjnej Miasta Siemiatycze drogowcy położyli  nowy asfalt, przebudowano zatokę autobusową i dokonano renowacji rowów przydrożnych. Zostało również wykonane oznakowanie poziome.

 

W międzyczasie trwają prace na odcinku od “Ronda Solidarności” na Zamościu do skrzyżowania z ulicą Kasztanową. Do końca roku przebudowany zostanie odcinek trasy na terenie Gminy Siemiatycze: od granicy administracyjnej Miasta Siemiatycze do ZOL w Bacikach Średnich. Kolejny rok ma przynieść przebudowę dwóch odcinków ulicy Słowiczyńskiej: od Kasztanowej do Norwida oraz od Słowiczej do granicy administracyjnej Miasta Siemiatycze (do nowo powstającego osiedla domów jednorodzinnych).

 

Przebudowa ulicy Słowiczyńskiej to inwestycja obejmująca ponad 3 km drogi (na terenie Miast Siemiatycze i Gminy Siemiatycze), została podzielona na etapy i rozłożona na dwa lata. Koszt inwestycji to ponad 8 milionów złotych. Inwestycja w 50% kosztów kwalifikowanych jest finansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dotacja pozyskana przez Powiat Siemiatycki) i wkład własny z budżetu Powiatu Siemiatyckiego oraz Miasta Siemiatycze i Gminy Siemiatycze (solidarnie po 25% realizowanej inwestycji na terenie jst).