Hodowcy z terenu powiatu siemiatyckiego nagrodzeni w Szepietowie

W Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyła się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Wystawa Zwierząt Hodowlanych to najważniejsze wydarzenie roku dla hodowców. Każdy z nich starannie przygotowuje swoje zwierzęta, aby jak najbardziej okazale prezentowały się na Agroarenie.

Prym wiodły krowy i jałówki ras mlecznych, co związane jest z dominującą rolą tej hodowli w naszym regionie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również bydło mięsne, konie, owce i króliki.

Tytuł czempiona w kategorii krowy: zdobyła krowa HRABINA – hodowca Andrzej Radziszewski ze wsi Bogusze Stare gm. Grodzisk.

Powiat siemiatycki podczas Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych reprezentowali:

  • w kategorii bydło mleczne- Tomasz Cieślik z Pokaniewa i Andrzej Radziszewski ze wsi Bogusze Stare
  • w kategorii konie: Stanisław Moczulski ze wsi Żery Pilaki (gm. Grodzisk). , Bogdan Skalimowski z Grodziska, Krzysztof Karnaszewski z Jasienówki (gm. Dziadkowice).

Hodowcy z powiatu siemiatyckiego zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami, które wręczył rolnikom Starosta Marek Bobel.

Tłumy zwiedzających przyciągnęła również bogata oferta wystawiennicza. Wystawcy oferowali maszyny rolnicze, środki do produkcji rolniczej, nawozy, pasze oraz wiele innych. Z bogatą ofertą przybyli do Szepietowa wystawcy rękodzieła, Koła Gospodyń Wiejskich oferujące przysmaki. Było też wielu przetwórców lokalnej żywności ze swoimi specjałami kulinarnymi.