Inwestycja z myślą o najmłodszych – żłobek „Bajkowa Kraina” w Drohiczynie otwarty!

We wtorek, 31 sierpnia w Drohiczynie nastąpiło oficjalne otwarcie Żłobka „Bajkowa Kraina”. Placówka powstała na terenie Zespołu Szkół. Przystosowanie i wyposażenie obiektu było możliwe dzięki niemal milionowej dotacji z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Białymstoku. Środku z dotacji pozwolą też na finansowanie działania placówki do końca czerwca 2023 roku.

Na uroczystym otwarciu żłobka obecni byli sołtysi i radni z gminy Drohiczyn, Janina Mironowicz dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Starosta Marek Bobel, Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, dyrektorzy gminnych jednostek, pracownicy urzędu i kapłani kościoła katolickiego i prawosławnego, którzy poprowadzili modlitwę i poświęcili obiektu.

Starosta Marek Bobel zwracał uwagę na różnorodność i innowacyjność zadań realizowanych w Drohiczynie, co może być wzorem dla innych samorządów.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu żłobka, obiekt można było zwiedzić. Obiekt jest dobrze wyposażony, a najmłodsi mieszkańcy gminy będą w nim mieli zapewnioną fachową opiekę.