Powiat Siemiatycki w czołówce najlepiej inwestujących samorządów w Polsce!

Powiat Siemiatycki zajął wysokie 8 miejsce w rankingu pisma „Wspólnota”, w kategorii „Wydatki inwestycyjne samorządów w latach 2018-2020″. Ocenianych było 314 powiatów z całej Polski. Wyniki ogólnopolskiego rankingu ogłoszono 6 października w Katowicach, podczas uroczystej gali XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Wyróżnienie dla powiatu siemiatyckiego odebrał Starosta Marek Bobel, któremu towarzyszył członek Zarządu Powiatu Siemiatyckiego Wiesław Klepacki. To bardzo dobry przykład jak dużą wagę przywiązujemy do tego, aby po gospodarsku zarządzać powiatowym budżetem i rokrocznie znaczną część pieniędzy przeznaczać na realizację kolejnych inwestycji, z których korzystają wszyscy mieszkańcy.

To olbrzymie wyróżnieniemówi Starosta Marek Bobel.Zdobycie czołowego miejsca w tak prestiżowym i obiektywnym rankingu odbieram jako ogromny sukces całej społeczności naszego powiatu i motywację do dalszej pracy.  Staramy się inwestować przede wszystkim z korzyścią dla mieszkańców powiatu. Za ciężką pracę dziękuję Zarządowi Powiatu, radnym popierającym nasze działania, wszystkim pracownikom starostwa, naszym jednostkom podległym, współpracującym samorządom oraz instytucjom rządowym, a także wszystkim wspierającym nas osobom. W tych niełatwych czasach jak widać potrafimy zrobić dużo dobrego dla naszych mieszkańców i być docenionym w Polsce.

 W trakcie tegorocznej edycji XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów, zorganizowanej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, odbyło się jedenaście równoległych konferencji tematycznych, pełnych merytorycznych dyskusji. Jest to jedna z największych i najważniejszych konferencji, podczas której prowadzone są rozmowy o problemach wykorzystania zasobów i aktywów, którymi samorząd dysponuje, do jak najskuteczniejszego realizowania polityk, strategii i zadań o charakterze lokalnym.
Wśród uczestników obecni byli włodarze województw, powiatów, miast i gmin, radni, skarbnicy, sekretarze oraz wyżsi urzędnicy samorządowi, a także naukowcy i eksperci branżowi. Z uwagi, iż podstawowym celem forum jest zapoznanie z najnowocześniejszymi i najskuteczniejszymi rozwiązaniami i trendami, które wskazują jak najefektywniej wykorzystać środki budżetowe dla realizacji celów, strategii i zadań o charakterze lokalnym, na wydarzeniu obecni byli także przedstawiciele świata biznesu i finansów.