W listopadzie powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych na powiatowej ulicy w Siemiatyczach!

Trwają prace budowlane przy przebudowie drogi powiatowej nr 1710B, w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych na ulicach 3 Maja i Bartosza Głowackiego w Siemiatyczach. Prace na zlecenie Powiatu Siemiatyckiego wykonuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe “Maksbud” z Bielska Podlaskiego

Pierwsze z przejść znajduje się na ulicy 3 Maja – na wysokości Kościoła WNMP w Siemiatyczach. Zadanie zakłada powstanie przejścia dla pieszych – typu wyniesionego – w raz z dodatkowym doświetleniem. Tego typu przejścia wymuszają na kierowcach zredukowanie prędkości i większą ostrożność.

Barierki chodnikowe są elementem bezpieczeństwa ruchu drogowego, służącym wydzieleniu ruchu pieszych od jezdni. Głównym ich zadaniem jest ochrona pieszych i zapobieganie możliwości ewentualnego przekraczania przez nich jezdni w miejscach niebezpiecznych, a tym samym niedozwolonych.

Kolejne przejście objęte powiatową inwestycją znajduje się przy ulicy Bartosza Głowackiego – na wysokości Cerkwi pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach. Zadanie zakłada powstanie przejścia dla pieszych – typu wyniesionego. Przejście zostanie dodatkowo doświetlone. Pojawią się również specjalne barierki ochronne.

Wyniesione przejście dla pieszych znacznie poprawiające bezpieczeństwo przechodniów dzięki połączeniu zalet progu zwalniającego i przejścia dla pieszych w jednym. Jest niezwykle dobrze widocznie przez kierowców zarówno w dzień jak i w nocy dzięki zastosowaniu elementów odblaskowych jak i zmusza ich do fizycznego ograniczenia prędkości.

Obecnie trwa wymiana krawężników i układanie kostki brukowej. Wszystko wskazuje na to , że jeszcze w tym tygodniu będą budowane wyniesione przejścia dla pieszych, a po 22 listopada na całej długości ulicy 3 Maja pojawi się nowa nawierzchnia asfaltowa.

 Inwestycja o wartości 524 tys. złotych ma zostać zrealizowana do końca listopada. Powiat Siemiatycki pozyskał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 370 tys. złotych.