Siemiatyccy policjanci mają nowe radiowozy. Kupiły go powiat i gminy przy wsparciu finansowym budżetu państwa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach wzbogacili się o dwa nowe radiowozy. Ich pozyskanie było możliwe dzięki współfinansowaniu ze strony jednostek samorządu terytorialnego (powiatu siemiatyckiego i wszystkich gmin z terenu naszego powiatu) w ramach programu organizowanego przez Komendę Główną Policji, którego celem jest połączenie środków budżetowych Policji ze środkami samorządów terytorialnych na zakup sprzętu transportowego. Dwa nowe radiowozy to: Kia Sportage o mocy 177 KM i nieoznakowany Kia Ceed o mocy 160 KM wyposażone są w silniki benzynowe. Łączna ich wartość to ponad 220 tysięcy złotych. Powiat Siemiatycki wsparł zakup radiowozów kwotą ponad 32 tys. złotych.

Komendant Powiatowy Policji w  Siemiatyczach insp. Tomasz Wyszkowski podziękował samorządowcom za ich zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu siemiatyckiego. Przekazane pojazdy są wynikiem dobrej współpracy i zrozumienia potrzeb służby przez samorząd terytorialny, co bez wątpienia przekłada się na poczucie bezpieczeństwa obywateli.

Komendant Tomasz Wyszkowski dziękując za wsparcie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wręczył staroście, burmistrzom i wójtom symboliczne dyplomy oraz zapewnił, że przekazane nowe samochody służbowe w znaczący sposób wpłyną na poprawę warunków służby policjantów, a co za tym idzie utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Samorządowcy życzyli policjantom, by pojazdy były bezawaryjne, by dla dobra lokalnej społeczności funkcjonariusze jak najdłużej mogli je użytkować. W imieniu zaproszonych gości Starosta Marek Bobel zapewnił zebranych o dalszej współpracy i możliwości przekazania w przyszłości kolejnych środków finansowych na rzecz siemiatyckiej komendy.

Starosta podkreślił, że przekazane radiowozy są niezbędnym narzędziem w niesieniu pomocy mieszkańcom naszego powiatu. Wszyscy zgodnie mówili, że zakup nowych radiowozów poprawi warunki służby funkcjonariuszy, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.