“Opowieść wigilijna” w wykonaniu Zespołu Szkół Specjalnych w Siemiatyczach

Bożonarodzeniowy okres jest chyba najbardziej oczekiwanym czasem dla większości z nas. Niezmiennie od wielu lat kojarzy się on z choinką, kolędami i rodzinnymi spotkaniami. Dla wielu ze świętami Bożego Narodzenia związane są również przedstawienia jasełkowe, które nawiązują do losów Świętej Rodziny, czasu narodzin Jezusa oraz poruszają różne problemy współczesnego człowieka.

W Zespole Szkół Specjalnych w Siemiatyczach przedstawienie noworoczne są wystawiane co roku. Na przestrzeni lat zmieniały się dekoracje i przesłania, ale jedno nie zmieniło się wcale…zaangażowanie dzieci, młodzieży i nauczycieli w przygotowanie przedstawień ciekawych, zawierających pewną mądrość życiową dla każdego, kto chce słuchać i wyciągać wnioski.

Występ, oprócz ciekawej fabuły, został również urozmaicony piękną muzyką, kolędami wykonywanymi przez uczniów. Tegoroczne przedstawienie, zaprezentowane przez uczniów, przechodzą już do historii… Były one powodem do radości z łezką w oku, ale również subtelnej refleksji nad samym sobą, bo przecież każdy z nas widzi…ile żalu i goryczy czasami w każdym z nas, ile gniewu w dniu codziennym. Omijamy się nawzajem naszym nowym obyczajem, często obcy sobie i zgorzkniali, niby wielcy a jakże mali…

A przecież każdy z nas ma nadzieję, że może tutaj, między nami cud się stanie nad cudami – pogodzenia, miłości i wzajemnego zrozumienia. “Ale pamiętajmy że gdy bliskimi wypełnimy każdy kąt, poczujemy magię Świąt…” takim oto fragmentem przedstawienia, uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych żegnali się z widzami.

Po zakończonym przedstawieniu Wicestarosta Sylwester Zgierun wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Siemiatyckiego Henrykiem Boguszewskim pogratulowali artystom wspaniałego i wzruszającego występu. Życząc wszystkiego co dobre i miłe w 2022 roku.

Jednocześnie na ręce dyrektor placówki przekazali na rzecz uczniów słodycze oraz finansowy “Dar serca” ufundowany przez wszystkich radnym powiatu siemiatyckiego. Uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy oraz rozwijania zdolności w powiatowej placówce, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej niełatwej pracy i moc zdrowia.